×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
اعلام رسمی تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، به‌زودی /ثبت‌نام پیش دبستانی‌ها طبق روال گذشته

به گزارش تجارت گردان ، رضوان حکیم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک توضیح داد و در این باره اظهار کرد: ماده واحده سازمان مصوب و ابلاغ شد. خوشبختانه اساسنامه سازمان نیز به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

وی افزود: داخل وزارتخانه کارگروهی تشکیل و تقسیم کار شده و هرکدام از واحدهای مرتبط، بخشی از کار را برعهده گرفته‌اند تا مقدمات تشکیل سازمان را در اسرع وقت در محدوده زمانی که مصوبه تعیین کرده، فراهم کنند. به عنوان مثال یکسری امور پشتیبانی، اداری و امور اجرایی تشکیل سازمان در حال انجام است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امور مربوط به تامین محتوا را سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دارد دنبال می‌کند گفت: تهیه سندجامع تربیت اوان کودکی نیز برعهده معاونت آموزش ابتدایی است و جلسات منظمی پیرامون آن برگزار می شود. کار در کارگروه خوب جلو می‌رود و تصور می‌کنم به زودی شاهد اعلام رسمی تشکیل سازمان خواهیم بود و سال تحصیلی پیش رو سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را هم خواهیم داشت.

حکیم زاده در پاسخ به اینکه آیا با تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، روال ثبت نام و حضور نوآموزان پیش دبستانی تفاوتی با سالهای گذشته خواهد داشت؟ گفت: در حال حاضر ما همان روال قبلی را برای ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی داریم و از اول خرداد امکان ثبت نام فراهم و تاکید شده نوآموزان پیش دبستانی با سه کد دولتی، دولتی با مشارکت مردم و غیردولتی امکان ثبت نام داشته باشند.

وی ادامه داد: در دستورالعمل ثبت نام به این موضوع تصریح شده و تغییر خاصی در این روند نداریم. امیدواریم این امر با اهتمام خانواده‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت صدور مجوز پیش دبستانی‌ها عنوان کرد: درحال حاضر در کارگروه تشکیل شده، سازمان مدارس غیردولتی مسئولیت ارائه مجوزها و تنظیم امور اجرایی مربوط به این قسمت را عهده دار شده است که دارند کار را دنبال می کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.