×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
انجام ۲۹۶۲ پرواز، اعزام ۸۶۳ رام قطار و ۱۰۰ هزار سفر تاکسی‌های اینترنتی 

 به گزارش تجارت گردان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفرهای اربعین ۱۴۰۲ از ۲۷ مرداد تا ۱۸ شهریور ۳۷۹ هزار و ۳۱۹ مسافر از طریق ناوگان هوایی، یک میلیون و ۲۳ هزار و ۳۵۹ زائر توسط ۴۹۱۲۶ سفر با ناوگان عمومی جاده ای در مسیر رفت و ۸۶۰ هزار و ۶۳ زائر در مسیر برگشت با ناوگان جاده ای عمومی جا به جا شدند.

جابه‌جایی ۳۷۹ هزار و ۳۱۹ مسافر از طریق ناوگان هوایی

وزیر راه و شهرسازی از برقراری ۲ هزار و ۹۶۲ پرواز از ۲۷ مرداد تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ برای سفرهای اربعین خبر داد و گفت: در این مدت ۳۷۹ هزار و ۳۱۹ زائر اربعین توسط ناوگان حمل‌ونقل هوایی جابه‌جا شده اند که عملیات جا به جایی زائران اربعین تا ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه به برقراری پروازهای فوق‌العاده برای سفرهای اربعین اشاره کرد و افزود: از این تعداد، ۳۶۸ پرواز فوق‌العاده در خطوط داخلی به سمت مرزهای خروجی و در هفت استان کشور برقرار شده است.

اعزام ۸۶۳ رام قطار در ایام اربعین

وزیر راه و شهرسازی همچنین از اعزام بیش از ۸۶۳ رام قطار در ایام سفرهای اربعین خبر داد و گفت: برای انتقال مسافران ریلی سفرهای اربعین، تعداد ۵۵۴ هزار و ۵۰۶  صندلی در ناوگان حمل‌ونقل ریلی ایجاد شده است.

وی افزود: این قطارها در مسیر تهران-اهواز-خرمشهر، مشهد، کرمانشاه، مشهد-اهواز-خرمشهر، تهران -کرمانشاه به جابه‌جایی مسافران پرداخته و قطارهای محلی خرمشهر-شلمچه و اهواز-شلمچه نیز در ایام سفرهای اربعین خدمت رسانی کردند.

افزایش ۲۳ درصدی مسافران ناوگان جاده ای در مسیر رفت زائران اربعین

بذرپاش در خصوص گزارش مسیر رفت زائرین به مرزها از طریق ناوگان عمومی حمل ونقل جاده ای از ۲۷ مرداد تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ توضیح داد: در حوزه حمل و نقل جاده ای با وسایل حمل ونقل عمومی برون شهری در مسیر رفت به پایانه های مرزی یک میلیون و ۲۳ هزار و ۳۵۹ زائر توسط ۴۹۱۲۶ سفر ناوگان عمومی جا به جا شدند که نسبت به دوره مشابه سال قبل از نظر تعداد مسافر بیش از ۲۳ درصد و از نظر تعداد سفر ۱۲.۶ در صد رشد داشته است.

وی افزود: ۱۸ هزار و ۳۰۲ زائر پاکستانی با ۴۱۶ سرویس اتوبوس پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان به چذابه منتقل شده اند و ۸۶ هزار پاکستانی با ناوگان ایرانی به پایانه‌ها در مرز عراق منتقل شدند.

بذرپاش با اشاره به تعداد ترددها در پایانه های مرزی  بیان کرد: در مرز مهران سهم ۵۷.۴ درصدی را در تردد زائران به خود اختصاص داده است پس از آن  مرز شلمچه با سهم  ۲۳.۴ درصدی قرار دارد و مرزهای چذابه با سهم ۱۰.۳ درصد، خسروی ۴.۴ درصد، تمرچین ۲.۷  درصد  و باشماق ۱.۹ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. 

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۳۷ درصد زائران که وارد مرز مهران شده اند، از حمل و نقل عمومی جاده ای استفاده کرده اند، توضیح داد: استان های دارای بیشترین اعزام به ترتیب عبارتند از تهران با ۲۰۳ هزار و ۶۳ نفر زائر (افزایش نسبت به سال قبل ۱۵ درصد)، اصفهان با ۱۱۸ هزار و  ۶۷۶ نفر زائر (افزایش نسبت به سال قبل ۲۰ درصد)، خراسان رضوی با ۸۶ هزار و ۱۲۵  نفر زائر(افزایش نسبت به سال قبل ۶۱ درصد) فارس با ۶۶ هزارو ۶۳۶  نفر زائر(افزایش نسبت به سال قبل ۱۳ درصد) است.

افزایش بیش از ۲۰ درصدی مسافران ناوگان جاده ای در مسیر برگشت زائران اربعین

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از ۲۷ مرداد تا ۱۸ شهریور در مجموع ۸۶۰ هزار و ۶۳ زائر توسط ۳۵۴۹۱ سفر ناوگان عمومی جاده ای از مرزهای هدف اربعین به مقاصد مختلف در استان ها جابه جا شده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰.۶ درصد در تعداد زائر افزایش داشته و در تعداد سفر ناوگان هم ۱۶.۳  درصد افزایش داشته است.

بذرپاش ادامه داد: مرز مهران با ۶۸.۷  درصد، بیشترین سهم را در بازگشت زائرین به خود اختصاص داده است و پس از آن مرز شلمچه با سهم ۱۴.۴ درصدی قرار دارد و مرزهای چذابه با سهم ۹.۴ درصد، خسروی ۲.۸ درصد، تمرچین ۲.۶ درصد و باشماق ۲.۳ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. 

برقراری بیش از ۱۰۰ هزار سفر توسط تاکسی‌های اینترنتی

بذرپاش همچنین به نقش آفرینی تاکسی‌های اینترنتی در جابه‌جایی زائران اشاره کرد و افزود: از ۲۷ مرداد تا ۱۸ شهریورماه، ۸۰ هزار و ۳۸۳  سفر رفت توسط تاکسی های اینترنتی انجام شده و ۲۰ هزار و ۸۳۰  سفر برای بازگشت زائران برقرار شده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.