×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تمهیدات مناسب برای نام‌نویسی دانش‌آموزان اندیشیده شده است

به گزارش تجارت گردان ، محسن حاجی میرزایی امروز در حاشیه همایش نظام تربیت اوان کودکی چشم انداز تجارب و استلزامات افزود: در سامانه ثبت نام «پادا» امکان انتخاب چند مدرسه وجود دارد ‌که ممکن است برخی از آنها بر اساس تعداد بیشتر شرکت کننده زودتر ظرفیتشان پر شود.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش هم بر فرآیند ثبت نام دانش آموزان نظارت دارد، بی شک جای خالی برای همه دانش آموزان در مدارس وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش درباره امکان افزایش ظرفیت مدارس یادآور شد: ظرفیت مدارس مشخص شده است که هر مدرسه چند نفر را پذیرش می کند، با توجه به الکترونیکی بودن فرآیند ثبت‌نام، امکان دخل و تصرف در آن به حداقل رسیده است.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: این فرآیند متناسب با ظرفیت ثبت نام انجام می شود، افزایش ظرفیت مدرسه در شرایطی است که تعداد کلاس به اندازه کافی باشد اما بر اساس مقررات جاری و تعداد مشخص دانش آموزان افزایش ظرفیت به آنها آسیب وارد می کند.

وی همچنین درباره مشکلات دانش آموزان در سامانه پادا برای انتخاب رشته اظهار داشت: امسال کل فرآیند دانش آموزی و نیروی انسانی را در سامانه قرار دادیم و این عملیات چون در گستره بزرگی انجام می‌شود، احتمال دارد که در برخی از ساعات با مشکل مواجه شود. که البته باید این مشکلات به سرعت رفع شوند.

حاجی میرزایی همچنین درباره گرایش دانش آموزان به رشته تجربی افزود: انتخاب رشته تحصیلی تحت عوامل مختلفی انجام می‌شود. بخشی مربوط به آموزش و پرورش نیست و به فضای عمومی جامعه برمی گردد که گرایش به برخی از مشاغل برای آینده بیشتر است.

وی گفت: این موضوع در آینده نیازمند این است که تناسب به شیوه مناسب‌تری در توزیع رشته‌ها انجام شود تا به تعادل برسد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اکنون بیش از ۳۵ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم در هنرستان‌ها هستند که امسال این ظرفیت باید افزایش پیدا کند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: فرآیند هدایت تحصیلی باید بهتر از گذشته انجام شود، امسال به دلیل کرونا محدودیت وجود داشت، باید دانش‌آموزان با مشاغل مختلف آشنا شوند اگر خانواده ها با ظرفیت هنرستان‌ها آشنا شوند، گرایش به رشته های هنرستانی نیز بیشتر می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


logo-samandehi