×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲
حجم تولید محصولات پتروشیمی بوعلی سینا از ۲ میلیون تن فراتر رفت

بر اساس گزارش تولید سال ۱۴۰۱ شرکت‌ پتروشیمی بوعلی سینا، برای نخستین بار در تاریخ فعالیت این مجتمع آروماتیکی، حجم تولید محصولات از مرز ۲ میلیون تن فراتر رفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ امید عازمیان با اعلام این خبر اظهار داشت: داده‌های سالانه پتروشیمی بوعلی سینا در حوزه‌های فروش، تولید و درآمد از سوی واحد برنامه‌ریزی شرکت منتشر شده است. که نشان ‌می‌دهد؛ میزان تولید محصولات این پتروپالاشگاه با عبور از ۱۱۸ درصد ظرفیت اسمی به بیش از ۱۳۰ درصد برنامه رسیده است. و با تحقق تولید ۲ میلیون تن محصول، رکورد تازه‌ای در تاریخ فعالیت این مجتمع به ثبت رسیده است. بر اساس اعلام مدیرمجتمع شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ این افزایش تولید به ترتیب در محصولات با ارزش ریفرمیت، برش سنگین، گازمایع، برش سبک، بنزن و رافینت و بر اساس نیاز بازار و سیاست سودآوری شرکت صورت گرفته و در برخی محصولات تا ۱۸۵ درصد تولید به برنامه محقق شده است.

رشد عملکردی

عازمیان با اشاره به رشد عملکردی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، درآمد حاصل از فروش محصولات را نیز بسیار قابل توجه دانست. و خاطرنشان کرد: داده‌کاوی گزارش ۱۱ ماهه مجتمع در بخش درآمد حاصل از فروش محصولات نیز خروجی چشمگیری را به نمایش گذاشته و نشان می‌دهد درآمد حاصل از فروش شرکت پتروشیمی بوعلی سینا تا پایان بهمن‌ماه ۱۴۰۱ از ۴۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است.

وی تلاش کارکنان شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در تحقق این دستاورد را بسیار حائز اهمیت برشمرد. و تصریح کرد: فروش محصولات برحسب تن نیز فراتر از برنامه پیش بینی شده محقق شده و فروش محصولات تولیدی مجتمع با عبور از مرز ۲ میلیون تن، ۷۵۰هزار تن بیشتر از سال ۱۳۹۸ و دستکم ۲۵۰ هزار تن بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. که نشان‌دهنده‌ی بی‌تاثیر بودن تحریم‌های غرب علیه صنعت پتروشیمی و شرکت پتروشیمی بوعلی سینا است.

مدیرمجتمع شرکت پتروشیمی بوعلی سینا راه‌اندازی واحد پارازایلین را نیز از دیگر دستاوردهای شرکت در سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و تاکید کرد: با تلاش مهندسین داخلی و کارکنان مجتمع، واحد پارازایلین راه اندازی شده و کلیه تجهیزات در سرویس قرار گرفته‌اند. اما با توجه به طراحی خاص برج جداسازی زایلین ها، هنوز به خلوص مورد نظر نرسیده‌ایم. و هم زمان با بررسی های فنی توسط کارشناس شرکت، در حال انجام مکاتبات فنی با صاحب لیسانس می‌باشیم تا محصولات با کیفیت‌تری را روانه بازار کنیم.

استمرار تولید

عازمیان در پایان با اشاره به استمرار تولید با توان بالاتر از ظرفیت اسمی در مجتمع افزود: بدیهی است که تولید در شرکت پتروشیمی بوعلی سینا همچنان با قدرت ادامه خواهد یافت و باتوجه به نیاز بازار و سیاست سودآوری مجتمع تولید محصولات برنامه ریزی می‌شود و در حال حاضر تولید ریفرمیت مناسب تر از محصول پارازایلین است و تاخیر در راه اندازی واحد، تاثیری در سوددهی شرکت ایجاد نخواهد کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


logo-samandehi