×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲

به گزارش تجارت گردان به نقل از فرینا؛ حسین عربیان، با اشاره به وسعت و ویژگی های منطقه آزاد بوشهر گفت: مساحت منطقه آزاد بوشهر ۲۶ هزار و ۱۰۰ هکتار است که شامل روستاهای متعددی است. این مساحت سایت های پرورش میگو، منطقه ویژه اقتصادی یک، دو و شهرک صنعتی بوشهر را نیز در بر می گیرد. از سوی دیگر جزیره عباسک، جزیره نگین، جزیره شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) و جزیره صدف نیز در منطقه آزاد بوشهر قرار گرفته اند. منطقه آزاد بوشهر در بین مناطق آزاد تازه تاسیس بیشترین وسعت را دارد.
عربیان افزود: استان و منطقه آزاد بوشهر از ویژگی های زیادی برخوردارند که برای سرمایه گذاران جذابیت لازم را دارد. مهم ترین ویژگی منطقه، تمرکز در صنایع دریا محور و کریدور ترانزیتی شمال جنوب و منطقه آزاد فرامرزی است که برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جذابیت ویژه دارد. 
وی ادامه داد: هر یک از این محورهای سه گانه، ظرفیت های فوق العاده ای را در خود دارد و به کسانی که شناخت بیشتری از این ظرفیت ها داشته باشند نفع بیشتری خواهد رساند. در مجموع منطقه آزاد بوشهر گستردگی قابل توجهی دارد و همین امر سبب شده تا ظرفیت های این منطقه نیز قابل توجه باشند.

دسترسی منطقه آزاد بوشهر به آب های آزاد

مدیر اجرایی منطقه آزاد بوشهر با اشاره به زیرساخت ها در منطقه آزاد بوشهر گفت: زیرساخت های محدوده منطقه آزاد بوشهر، تقریبا در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر۲ و شهرک صنعتی بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر۱(اداره بندر و دریانوردی) و شرکت صنعتی صدرا موجود و در حال بهره برداری است. طبیعی است در سایر اراضی مستعد فعالیت زیرساخت متناسب و لازم ایجاد و به سرمایه گذاران عرضه خواهد شد. منطقه آزاد بوشهر دسترسی جاده ای، هوایی و دریایی قابل توجهی دارد و فاصله کمی نیز با خطوط ریلی کشور دارد و همین امر سبب می شود تا توسعه تجارت در منطقه آزاد بوشهر تسهیل شود.
عربیان در خصوص امکان دسترسی منطقه آزاد بوشهر به سایر کشورها اظهار کرد: از طریق منطقه آزاد بوشهر به همه کشورهایی که دارای ارتباط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران هستند امکان دسترسی وجود دارد. هم راستایی با سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران و همکاری اقتصادی با کشورهای منطقه و همسایگان، جز هدف اولیه فعالیت اقتصادی منطقه آزاد و بوشهر است و دسترسی به آب های آزاد این امر را ممکن کرده است تا بتوان با کشورهای متعددی در حوزه صادرات و واردات همکاری داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.