×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲

به گزارش ایسنا جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی با نفت آبادان که با تساوی بدون گل به پایان رسید، اظهار کرد: می‌دانستیم بازی با نفت بازی‌ای است که باید از تک موقعیت ها برای بردن استفاده کنیم. ما به این موقعیت‌ها نیز دست پیدا کردیم اما تیرک دروازه و بدشانسی‌هایمان در ضربات آخر نگذاشت برنده بازی باشیم. 

نکونام ادامه داد: تیم نفت کاملاً متحول شده است و با برنامه فوتبال بازی می‌کند و از نظر دوندگی و پرسینگ فوتبال متفاوتی را نسبت به قبل بازی می‌کند. این تیم با پرسی که در وسط زمین انجام می‎‌دهد سعی می‌کند که حریفانش اشتباه کنند اما خدا را شکر هیچ موقعیتی به نفت ندادیم و خوب بازی کردیم. در نیمه اول می‌توانستیم گل بزنیم و اگر برنده به رختکن می‌رفتیم، قطعاً شرایط متفاوت می‌شد ولی توپ‌هایمان گل نشدند. در نیمه دوم روی ضربات ایستگاهی دو موقعیت خیلی خوب داشتیم ولی در نهایت نتوانستیم بازی را ببریم. 

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: مشکل ما کمبود بازیکن است و چند وقت است که با این مشکل درگیر هستیم و هیچ اتفاقی هم در این زمینه نیفتاده است. از این موضوع کاملا ناراحت هستم زیرا تنها نماینده ایران در فوتبال آسیا هستیم اما هیچ کسی به ما کمک نمی‌کند، اما اگر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که هوادار دارند و به فدراسیون و وزارت ورزش و سازمان لیگ فشار می‌آورند هزار اتفاق می‌افتاد ولی ما در خانه خودمان مشکل داریم و بازیکنان خارجی هرطور که دوست دارند رفتار می‌کنند و هیچ کسی هم نیست که به آن‌ها چیزی بگوید و اگر هم حرفی بزنیم از فیفا صحبت می‌کنند، اما فیفا لولوخورخوره نیست و کسی الکی از فیفا حرف نزند. ما یک معضل داریم و فکر می‌کنم بخش حقوقی‎‌ باشگاه‌مان قراردادی را تنظیم کرده است که نمی‌توانیم بازیکن را از تیم‌مان بیرون کنیم. از لالیگا بازیکن جذب کرده‌ایم اما قبل از بازی به من می‌گویند نمی‌توانی برای بازی از او استفاده کنی، در حالی که برای بازی دادن او برنامه‌ریزی کرده بودم و او به خاطر دوستی که با من دارد به فولاد آمده است. 

وی ادامه داد: قوانینی داریم که خنده‌دار است. تیم من قرار است در لیگ قهرمانان آسیا با الفیصلی عربستان بازی کند که این تیم شش بازیکن خارجی دارد و من یک بازیکن خارجی دارم که درون دروازه است و دو بازیکن دیگرمان را هم نمی‌دانیم باید چکار کنیم و یک بازیکن خارجی هم جذب کرده‌ایم که نمی‌توانیم به لیست‌مان اضافه کنیم. یک سری قوانین در فوتبال‌مان داریم که با آن خودزنی می‌کنیم و اصلا نیازی نیست عربستان ما را ببرد و ما اصلا خودمان می‌بازیم. از الان به مسئولان باشگاه‌مان هم رسماً اعلام می‌کنم که نیازی نداریم کسی اذیت‌مان کند ما این‌قدر خودمان را در فوتبال ایران اذیت می‌کنیم که به مشکل برمی‌خوریم. به فدراسیون نامه نوشته‌ایم و خواهش کرده‌ایم که برای لیگ قهرمانان آسیا ۲۴ بازیکن و دو بازیکن خارجی  همراهمان ببریم اما نمی‌توانیم بازیکن از لیست‌مان خارج کنیم و خیلی جالب است نمی‌خواهیم خلاف کنیم ولی نمی‌توانیم باب میلمان کار کنیم. این حرف‌ها را باید به چه کسی بگوییم؟

نکونام خاطرنشان کرد: چرا در حالی که فولاد تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا است و یکم اسفند باید با الیفصلی بازی کند، باید چنین وضعیتی داشته باشد؟ نقل و انتقالات هم این هفته تمام می‌شود. چند هفته است که خودتان می‌بینید با چند نفر بازیکن محدود در حال بازی هستم و اصلاً نمی‌توانم تعویض کنم و امروز مجبور شدیم از سعید واسعی که خیلی وقت بود بازی نکرده بود، ۳۵ دقیقه استفاده کنم که فوق‌العاده بازی کرد. بازیکنانم جان می‌دهند و به خدا شرمنده آنها هستم. امروز فقط به احترام آن‌ها روی نیمکت نشستم. سه روز است که اصلا حالم خوب نیست و حتی نمی‌توانستم کنار زمین بایستم، اما به احترام بازیکنانم آمدم. واقعاً شرمنده بازیکنانم هستم. اگر همه تیم‌ها اعتراض می‌کنند که ۳۰ درصد گرفته‌اند، تیم من هم ۳۰ درصد گرفته است. البته یواشکی به برخی بازیکنان پول داده‌اند که دریافتی‌شان به ۴۰ درصد رسید که من مخالف این کار هستم. ما امسال آن‌قدر مشکلات داشتیم که اگر کل فوتبالم را یک طرف بگذارم با مشکلاتی که امسال در فولاد داشتم برابری می‌کند. نمی‌دانید امسال چه اتفاقاتی برای من افتاد، اتفاقاتی که اصلاً به من مربوط نمی‌شد. یکی دیگر خلاف می‌کرد ما باید جواب می‌دادیم. بازیکن مصدوم می‌شد من نمی‌توانستم از او استفاده کنم. در حالی که من باید فقط مربیگری کنم. خدا را شکر تا الان توانسته‌ام برای خودم آبرویی در فوتبال جمع کنم ولی امسال اتفاقاتی افتاده است که نمی‌دانیم باید چکار کنیم؟

نکونام گفت: همه دوست دارند نماینده فوتبال ایران در آسیا حفظ شود زیرا از نظر امتیازی و اعتبار برای ما خوب است اما تنهاییم. از رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ می‌خواهم ورود کنند و ببینند چه خبر است که تیم‌ها این‌قدر ضربه می‌خورند. برای شما یک مثال می‌زنم، عبدالکریم حسن مرد سال فوتبال آسیا که بازیکن تیم ملی قطر است یک جواب مختصر و مفید می‌دهد اما فدراسیون فوتبال قطر آن بازیکن را تعلیق می‌‎کند، ولی ما در این‌جا خودمان خودمان را می‌زنیم. اگر جواد نکونام از کسی طلب داشته باشد بیست سال دیگر هم نمی‌تواند به پولش برسد. من از سال ۹۱ هنوز طلب دارم. مسئولان فوتبال کشور لطفاً به من جواب دهند که من باید چکار کنم؟ یک بازیکن به کشور ما می‌آید و هر کاری دلش می‌خواهد می‌کند ولی ما نمی‌توانیم کاری کنیم. مشکل از خود ما، قوانین و قراردادهایمان است. 

وی بیان کرد: من این صحبت‌ها را انجام می‌دهم تا اگر در آینده خواستیم قراردادی را ببندیم، بدانیم اگر در کشورمان اتفاقی بیفتد، گرفتاریم. الان اتفاقاتی عجیب و غریبی افتاده است که از دست من خارج است. می‌خواهیم تیم درست کنیم ولی نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. ۵ دفاع وسط و یک گلر روی نیمکت دارم اما برای خط حمله یک بازیکن هم نداشتم وارد زمین کنم و درود به شرف واسعی که ۳۵ دقیقه برای ما بازی کرد. من نمی‌توانستم یک تعویض انجام دهم و همه این را دیدند و چند بازی است که با این موضوع گرفتارم. مهم نیست من می‌جنگم و دعوا می‌کنم زیرا این کار را دوست دارم و همیشه در سختی به همه چیز رسیده‌ام اما کمک می‌خواهم. کاملاً شرایط بدی داریم و امیدوارم این هفته که هفته پایانی نقل و انتقالات است، کارها درست شود. 

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد: من هر هفته بازی تیم الیفصلی را می‌بینم و با وجود اینکه تیم لیگ یک عربستان است اما اگر توجه نکنیم و زود خودمان را جمع و جور نکنیم این تیم ما را می‌برد. حتی اگر این مرحله را هم پشت سر بگذاریم بازی بعدی را می‌بازیم. من نمی‌خواهم به آنجا بروم که کیسه بوکس شوم و من نمی‌روم. در فوتبال من را می‌شناسند و من نمی‌توانم حیثیتم را در این فوتبال که ذره ذره جمع کرده‌ام به یکباره به باد بدهم . از مسئولان فوتبال کشور می‌خواهم به ما کمک کنند. با آمدن آقای رادکیا به باشگاه فولاد شرایط بهتر شده است. به گرشاسبی هم خسته نباشید می‌گویم و تا روزی که بود زحمت کشید ولی ما با قوانین‌مان در فوتبال کشورمان در حال ضربه خوردن هستیم و متأسفانه امسال این اتفاق برای من افتاد و ممکن است درآینده برای همکاری دیگری هم رقم بخورد. کدام تیم در فوتبال دنیا را با این شرایط دیده‌اید و اگر یک تیم را به من بگویید من دیگر در این فوتبال نمی‌مانم. همین‌ها باعث می‌شود اگر قبلاً ۵۰ استعداد نخبه داشتیم اکنون ۵ نفر شده است. این‌ها درد فوتبال است و من وظیفه داشتم این‌ها را بگویم. 

وی درباره آخرین وضعیت موسی کولیبالی گفت: علی‌رغم اینکه او بازیکن باکیفیتی است و در نیم‌فصل اول شرایط فوق‌العاده خوبی داشت و واقعاً از عملکردش راضی هستم، برای اینکه بتوانیم فوروارد جذب کنیم باید او را در لیست خروجی بگذاریم. واقعاً از این موضوع ناراحت هستم اما فوتبال حرفه‌ای و اتفاقات آن باعث شد این تصمیم را بگیریم. به هر حال با توجه به شرایطی که داشتیم و همچنین مصدومیت‌ها مجبوریم که کولیبالی را از لیست‌مان خارج کنیم. اگر در نقل و انتقالات می‌توانستم در خط حمله دو تا سه بازیکن ایرانی بگیرم بازیکنی را تغییر نمی‌دادم اما در مورد پاتوسی قطعاً این کار را می‌کردم، زیرا همیشه تمام بازیکنان برای من ارجحیت دارند. بازیکنانم می‌دانند اگر یک روزی بی‌نظمی و بی احترامی کنند محال است آن روز چشم‌پوشی کنم.

نکونام در پاسخ به این سؤال که با توجه به صحبت‌هایی که داشتید ما دوگانگی قانون داریم یا تبعیض در اجرای آن؟ عنوان کرد: با هر دوی آن مواجه هستیم. تبعیض در اجرا به من می‌رسد که طلبکارم و پولم را نمی‌دهند. ما الان نماینده ایرانیم و از الان بگویم داریم فولاد را از بین می‌بریم و بخشی از گناهی که ما با این شرایط نامناسب می‌خواهیم در آسیا بازی  کنیم، اگر فدراسیون با ما همکاری نکند مربوط به فدراسیون و سازمان لیگ است. سال گذشته تیم الاهلی امارات که با آن بازی کردیم، ۳۲ بازیکن با ۸ بازیکن خارجی آورده بود و هر بازی از سه بازیکن خارجی‌اش استفاده می‌کرد و به مابقی استراحت می‌داد. ما یک بازیکن آورده‌ایم و نمی‌دانید چه سختی کشیده‌ایم. ما خودمان خودمان را می‌زنیم و نمی‌گذاریم کسی با این شرایط رشد کند. 

انتهای پیام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.