×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲

به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی، دکتر علی جباری در نشست خبری شرکت بیمه رازی که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: شرکت بیمه رازی طی دو سال گذشته با انتخاب مسیر مناسب و تدوین استراتژی‌های عملیاتی، عقب افتادگی خود از بازار را جبران کرد.

او ادامه داد: برنامه ریزی بیمه رازی بر پایه پنج چرخش استراتژیک تدوین شد که نماینده و شعب در راس امور قرار دارند و در کنار آن با اصلاح ساختار شرکت، اتفاقات مناسبی همچون افزایش سرمایه، افزایش سهم نگهداری و کسب مجوز توانگری مالی برای شرکت بیمه رازی به ارمغان آمده است.

تحقق ۱۲۰ درصد از بودجه رازی طی ۱۰ ماه

مدیرعامل بیمه رازی با تاکید بر اینکه ساختار شرکت متناسب با شرایط بازار بازطراحی شده است، خاطرنشان کرد: ۱۲۰ درصد بودجه برنامه ریزی شده سال ۱۴۰۱ شرکت بیمه رازی طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری محقق شده است.

جباری در رابطه با ارائه خدمات به‌روز به سازمان‌ها و دستگاه‌های تاثیرگذار بر اقتصاد کشور گفت: شرکت بیمه رازی با تکیه بر چرخش استراتژیک بازاریابی منفعلانه به سمت بازاریابی هجومی با تاکید بر اصلاح ترکیب پرتفو شرایط جدیدی را برای خود رقم زد و در بازار بیمه سهم قابل توجهی در زمینه خرده فروشی و ارائه خدمات به پروژه‌های بزرگ از آن خود کرده است.

بزرگان صنایع، بیمه‌گذاران بیمه رازی

او یادآور شد: بیمه رازی در حال حاضر به صنایع بزرگ و حوزه‌های زیرساختی کشور خدمات بسیار مناسبی را به ارائه می‌کنند که خوشبختانه منجر به رشد جایگاه شرکت بیمه رازی در بازار و صنعت بیمه شده است.

مدیرعامل بیمه رازی گفت: ۳۵ درصد پرتفوی شرکت بیمه رازی مربوط به بیمه درمان است و این موضوع به معنای آن نیست که بیمه رازی تنها بیمه درمان عرضه می‌کند بلکه از طریق بیمه درمان پرتفوی قابل توجهی را از دستگاه‌های مختلف جذب کرده و عاملی شده تا مشتریان بزرگ به مشتریان وفادار شرکت بیمه رازی تبدیل شوند.

جباری خاطرنشان کرد: مشتریان وفادار بیمه رازی در پی دریافت خدمات به‌روز و متفاوت در این شرکت ماندگار شده‌اند و در حال حاضر ویژگی بیمه رازی پایبندی و ایفای به موقع تعهدات است.

رازی یکی از بازیگران اصلی رته باربری و انرژی

او تاکید کرد: بررسی‌ها نشان از آن دارد که بیمه رازی در صدور بیمه‌نامه‌های مهندسی، انرژی، باربری، پول و عمر رشد قابل توجهی داشته است و این در حالی است که بیمه رازی در رشته‌هایی همچون انرژی و باربری به عنوان یکی از بازیگران اصلی این حوزه شناخته می‌شود.

مدیرعامل بیمه رازی یادآور شد: در کنار توجه به رشته‌های شاخص، بیمه رازی با نگاه به شعار سال از ابتدای سال جاری برنامه مشخصی برای ارائه خدمات بیمه‌ای و طراحی بسته‌های بیمه‌ای برای شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار قرار داد و قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسانده که در قالب این قرارداد در کنار ارائه خدمات به این معاونت، شرکت‌های دانش بنیان تحت نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند از خدمات شرکت بیمه رازی بهره‌مند شوند.

طراحی بسته‌های بیمه‌ای برای شرکت‌های دانش بنیان

این عضو هیئت مدیره بیمه رازی تصریح کرد: بیمه رازی این امکان را دارد تا برای پوشش ریسک‌ فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بیمه‌نامه متفاوت و به‌روز طراحی و ارائه کند.

او تاکید کرد: در سال جاری با تکیه بر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان شبکه خدمات برخط بیمه رازی طراحی و در مراحل تست ارائه خدمات بیمه‌های درمان قرار دارد و امید است تا انتهای سال این بخش از فعالیت برخط بیمه رازی به صورت داخلی راه اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

جباری تصریح کرد: یکی از چرخش‌های استراتژیک بیمه رازی توجه ویژه به ارائه خدمات برخط است که این مهم تمام مراحل مشاوره، صدور، ارزیابی خسارت و پرداخت خسارت را پوشش خواهد داد و دستاورد بسیاری خوبی برای شرکت با هدف تسهیل گری در صدور و ارائه خدمات خواهد بود.

مدیرعامل بیمه رازی ادامه داد: همچنین بیمه رازی در دل قراردادهای خود توجه ویژه‌ای به شعار سال، مسائل مرتبط با کشور دارد که در این رابطه باید تاکید شود، بیمه رازی در سال گذشته با ارائه خدمات متفاوت سازمان‌های مختلفی که فعالیت آن‌ها نسل‌های آینده را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تحت پوشش قرار داده و از آن‌ها می‌توان به قرارداد جنگلبانی، محیط بانی و سازمان محیط زیست اشاره کرد.

نگاه ویژه بیمه رازی به بانوان/ طراحی بیمه‌ مختص بانوان

او از ارائه خدمات مختص بانوان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط و خواست بانوان در شرایط روز کشور، بسته حمایتی برای بانوان طراحی شده و امید است تا این بسته نقش بسزایی در حمایت از بانوان و همراهی آن‌ها داشته باشد.

مدیرعامل بیمه رازی در پاسخ به این سوال مبنی بر زمان رفع زیان انباشته در شرکت بیمه رازی بیان کرد: بیمه رازی برای هر بخش و موضوع اقتصادی دارای یک برنامه‌ریزی مدون است که از زمستان ۱۳۹۹ مرحله به مرحله این برنامه اجرایی شده است.

جباری ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش بر آن است تا انتهای سال زیان انباشته به صفر برسد و این در حالی است که شرکت بیمه رازی در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری بالغ بر ۴۴۷ میلیارد ریال سود خالص به ثبت رسانده که نسبت به ۶ ماهه نخست سال جاری رشد ۸۳ درصدی به ثبت رسیده است.

او یکی از نقاط قوت بیمه رازی را سهامداران، هیئت مدیره و مدیران بسیار همراه دانست و گفت: ارتقا جایگاه بیمه رازی و قرار گیری در بین ۵ شرکت برتر صنعت هدف اصلی این شرکت است و در این مسیر ورودی به بازارهای خرد و کلان، افزایش سرمایه، ارائه خدمات به‌روز و نوآوری در خدمات از اقدامات مرتبط با این مهم است.

مدیرعامل بیمه رازی با اشاره به افزایش تعداد شعب و نمایندگان بیمه رازی تاکید کرد: در روزهای گذشته مجتمع تخصصی آراز در راستای ارائه خدمات به بیمه گذاران بزرگ راه اندازی شد و این چنین اقداماتی در مسیر رو به اوج رازی بسیار تاثیرگذار است.

این عضو هیئت مدیره بیمه رازی در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت مدیران دولتی در بخش خصوصی گفت: بنده از ماده ۱۷خارج شده‌ام و مشکلی برای فعالیت در شرکت‌های بخش خصوصی صنعت بیمه برای من وجود ندارد و به نظر انتقال تجربه مدیران دولتی به بخش خصوصی را باید قدر دانست.

جباری در رابطه با ترکیب پرتفوی شرکت خاطرنشان کرد: ترکیب ۵۰ درصدی شخص ثالث و درمان، ترکیب مناسبی است زیرا حجم قابل توجهی از این پرتفو مربوط به خودروهای صفر کیلومتر بوده و این در حالی است که سهم شخص ثالث در ترکیب پرتفو نسبت به سال‌های گذشته اصلاح و کاهش یافته است.

او ادامه داد: عرضه بیمه نامه عمر از سوی شرکت بیمه رازی به تنهایی نبوده و بیمه عمر با عرضه بیمه نامه دیگری به مشتریان ارائه می‌شود.

پایش بیمه‌های درمان در طول قرارداد

مدیرعامل بیمه رازی خاطرنشان کرد: بیمه رازی جز معدود شرکت‌هایی است که قراردادهای بیمه درمان را در طول قرارداد بررسی و پایش می‌کند و کنترل کاهش ضریب خسارت در بیمه رازی با جدیت پیگیری می‌شود.

این عضو هئیت مدیره بیمه رازی افت شاخص‌های شرکت‌های بیمه‌ای را متاثر از افت شاخص بازار بورس دانست و تاکید کرد: شرکت بیمه رازی در حال حاضر نسبت به مدت مشابه در شاخص‌های عملکردی رشد را به ثبت رسانده است.

جباری با اشاره به اینکه بیمه رازی در دو سال اخیر بیش از پنج ملک برای توسعه فعالیت‌های خود خریداری کرده و این موضوع نشان از ثبات و شرایط مالی مناسب این شرکت دارد، گفت: فعالیت‌های بیمه رازی محدود به چند بازار نیست و در حوزه خودرویی ارتباط بسیار خوبی با خودروسازان داریم و سهام یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سایپا در اختیار بیمه رازی قرار دارد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان مطالبات و بدهی به بیمه‌گذاران گفت: بیمه رازی مبنی بر قرارداد و تفاهم نامه‌های ثبت شده با بیمه‌گذاران مطالبات خود را دریافت و بدهی خود را پرداخت می‌کنند و این در حالی است که بخشی از مطالبات باید از بیمه گذاران دریافت شود.

مدیرعامل بیمه رازی از تولید بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال حق بیمه خبر داد و بیان کرد: در گذشته مسیر نادرستی در معرفی و عرضه بیمه‌های عمر در پیش گرفته شده بود که در سال‌های اخیر این مسیر تغییر کرده و تقویت حوزه ریسک بیمه‌های عمر در دستور کار قرار گرفته و امید است افراد با نگاه به حوزه ریسک بیمه‌های عمر، بیمه‌نامه را خریداری کنند.

جباری در انتها تاکید کرد: در شرکت‌ و بنگاه‌های اقتصادی سه مولفه سرمایه انسانی، ارائه خدمات مناسب و اطلاع رسانی تاثیر بسزایی در عملکرد و ارتقا سطح تعامل با مخاطبان دارد که بیمه رازی در مسیر پیش‌روی خود همچون گذشته تاکید بسیار بر تعامل با رسانه‌ها و پاسخگویی به اصحاب رسانه دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.