×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲

به گزارش ایسنا، جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی مقابل سپاهان که با شکست یک بر صفر فولاد همراه بود، اظهار کرد: من قبلاً هم گفته بودم که بازی با سپاهان بازی‌ای است که اگر کوچک‌ترین اشتباهی داشته باشیم تنبیه می‌شویم و به قیمت از دست دادن سه امتیاز خواهد بود. امشب سپاهان بدون حمله تیم ما را برد و حتی یک موقعیت هم نداشت. امشب توپ‌هایی را گل نکردیم که همه دیدند و وقتی صحنه‌ها را بعد از بازی دیدم واقعاً خنده‌دار بود که این توپ‌ها گل نشدند.

او بیان کرد: بازی‌های سپاهان را که آنالیز کرده بودیم. همه تیم‌ها مقابل آن تسلیم بودند ولی فولاد واقعاً خوب بازی کرد و حداقل باید دو گل می‌زدیم اما فوتبال همین است و زیبایی آن به همین اتفاقات است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: امشب زشتی فوتبال را دیدیم و باعث شد روی یک اشتباه و غفلت بازی را از دست بدهیم اما در این بازی صحنه‌ای اتفاق افتاد که خنده‌دار است؛ آقای زاهدی‌فر، داور بازی، به سود سپاهان خطا اعلام می‌کند و بعد نیز تیم حریف وقت تلف می‌کند و مربی‌شان به بازیکنان می‌گوید روی زمین بخوابید و نیز تیم ما پنج تعویض انجام می‌دهد و در مجموع داور پنج دقیقه وقت اضافه می‌گیرد اما در بازی هفته قبل‌مان مقابل تراکتور داور ۹ دقیقه وقت اضافه می‌گیرد و ما در دقیقه ۱۰ وقت‌های اضافه گل دریافت می‌کنیم.

او ادامه داد: در فوتبال برای نتیجه‌گیری باید خیلی چیزها را کنترل کرد. من به باشگاه و آقای فتاحی گفته بودم که ما در بازی با تراکتور به مشکل برمی‌خوریم و برای بازی امروز هم گفته بودم که ما با آقای زاهدی‌فر به مشکل برخواهیم خورد. چطور می‌شود که او در طول فصل سه بازی برای ما قضاوت کند. تمام قضاوت‌هایی که او در اینجا داشته توأم با دعوا و درگیری بوده است و امشب سوت‌هایی می‌زد که علناً نشان داد با تیم فولاد مشکل دارد.

نکونام خاطرنشان کرد: مربی محترم تیم سپاهان به بازیکنش می‌گوید روی زمین بخواب و وقت تلف کن و بعد این مربی باکلاس می‌شود و بعد اگر یک زمانی بازیکن جواد نکونام روی زمین بیفتد «ضد فوتبال» و «بازی لجن» لقب می‌گیرد. اتفاقاتی که امشب افتاد خنده‌دار بود. به طور مثال هواداران یک بطری آب درون زمین پرتاب کردند که البته کار اشتباهی بود، اما دیدیم از روی نیمکت سپاهان الکی و برای شلوغ‌کاری و وقت تلف‌کردن تیم را بیرون کشاندند و اگر من این کارها را انجام دهم، ضد فوتبال و مربی بد می‌شوم اما برای تیم‌های حریف هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

او بیان کرد: هیچ مربی نمی‌تواند بگوید چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران رقم نمی‌خورد. در فوتبال ایران ببری یا ببازی باید دعوا کنی و باید با داور و کمیته انضباطی دعوا کنی. در واقع فوتبال ایران همه‌اش جنگ و دعوا است و کلاً فوتبال ما همین است. امروز همه ما دیدیم سپاهان صدرنشین با هزینه‌هایی که داشته است وقت تلف می‌کرد و فقط می‌خواست بازی را ببرد.

نکونام تأکید کرد: من در خصوص داور بازی با باشگاه صحبت کرده بودم و باشگاه باید در این زمینه قوی‌تر عمل می‌کرد زیرا کسی دلش به حال فولاد خوزستان نمی‌سوزد. با این اتفاقاتی که می‌افتد فوتبال برای چهار یا پنج تیم است و همه چیز تحت کنترل است. اگر صحبت‌ها و کارهایی که سایر مربیان انجام می‌دهند، ما انجام بدهیم همین‌ جا حکم می‌برند و وسط زمین اجرا می‌کنند. بروید ببینید در فوتبال ما چه خبر است و سایر مربیان چه کار می‌کنند. واقعاً خنده‌دار است. ما یک بازی را در اهواز از پرسپولیس بردیم، آن وقت یک هفته برای ما حاشیه درست کردند. به هر حال باختند و ناراحتی ندارد و بعد از کلی آمد و رفت تماس می‌گیرند و از ما عذرخواهی می‌کنند.

او ادامه داد: به هر حال امیدوارم کنترل بهتری روی شرایط داشته باشیم. در فوتبال همه چیز در زمین رقم نمی‌خورد و همه تیم‌ها این کارها را می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خاطرنشان کرد: روز قبل از این بازی به من می‌گویند عارف آقاسی چهار اخطاره است، ایوب را هم نداشتیم و مصدوم بود. دفاع وسط هم فقط امین حزباوی و نجات مهدی را داشتیم که مجبور شدیم از آنها استفاده کنیم که خوب هم کار کردند. بازی‌دادن به جوانان به صورتی است که بعد از آن یک‌سری اتفاقات رقم می‌خورد اما مشکلی نیست و این‌ها بر عهده من است و مسئولیتش با من است. همین که فوتبال ایران و فولاد تا ۱۰ سال آینده دو دفاع وسط دارد و عارف آقاسی و امین حزباوی که ۲۴ و ۱۹ ساله هستند و می‌توانند سال‌های سال برای فوتبال ایران بازی کنند برای من جای خوشحالی دارد. به هر حال به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. باید از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و سه امتیاز بازی را از دست دادیم.

وی درباره ادامه بازی‌های فولاد در لیگ برتر و بازی این تیم در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا گفت: من همیشه حرف راست را گفته‌ام. شرایط ما ایده‌آل نیست. ما برای تعویض در خط حمله نمی‌توانیم کاری انجام دهیم زیرا یار نگرفته‌ایم و شرایط خوبی نداریم. قرار بود بازیکن بگیریم اما در نیم‌فصل اتفاقاتی افتاد که به ما گفتند باید مدیریت هزینه شود و من هم گفتم وقتی قرار است مدیریت هزینه شود، به باشگاه هم اعلام کردم که مشکلی نیست و باشگاه هم از من توقعی نداشت و همین که بتوانیم به جایگاهمان ثبات دهیم و بازی‌های خوب و قابل قبول انجام دهیم باعث موفقیت ماست و من هم کاری را که باشگاه بخواهد انجام می‌دهم. درست است دو، سه بازیکن جذب کردیم اما کاری که باید انجام می‌دادیم نتوانستیم انجام دهیم و در شرایطی که به فوروارد نیاز داشتیم نتوانستیم یار بگیریم. خودتان امروز بازیکنان خارجی سپاهان را که واقعاً تأثیرگذار هستند، دیدید و چنین بازیکنانی در لحظه به یک تیم می‌توانند کمک دهند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد در واکنش به این سؤال که امروز فولاد روند خوبی داشت اما بعد از اینکه گل را دریافت کرد هواداران شروع به سردادن شعار کردند که این مسئله تعجب‌برانگیز بود، گفت: من به نظر همه احترام می‌گذارم. کار من مربیگری است و اینجا دو جام آورده‌ام و دو بار آسیا رفتیم. کارمان را انجام می‌دهیم و توقع نداریم کسی تشکر و به‌به و چه‌چه کند. فوتبال همین است و من بالا و پایین زیاد دیده‌ام و الان زود است و بعد بیشتر صحبت می‌کنیم.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری که هواداران انتقادی نسبت به فولاد دارند و می‌خواهند این تیم هجومی بازی کند، گفت: شما نسبت به داشته‌هایتان فوتبال بازی می‌کنید. من بزرگسال، بچه یا امید بازی بدهم در نهایت باید در فوتبال نتیجه بگیریم. هوادار احساسی صحبت می‌کند و فوتبال منطق دارد. امروز سپاهان چه کار کرد؟ دفاع کرد و جواب سؤالتان را گرفتید. امروز سپاهان دفاع کرد، وقت تلف کرد، بازی را خواباند و سه امتیاز را گرفت. فوتبال قانون خودش را دارد و شما فقط باید ببری. درباره سپاهانی صحبت می‌کنیم که سال‌هاست برنامه‌ریزی می‌کند تا جام بگیرد اما هنوز نتوانسته است.

نکونام درباره نیمکت شلوغ فولاد خاطرنشان کرد: امروز نیمکت سپاهان را دیدید و نیز نیمکت پرسپولیس، استقلال و تیم‌های دیگر را هم دیده‌اید. جواد نکونام آدمی است که با کسی تعارف ندارد و کارش را انجام می‌دهد و برای حق تیمش با همه دعوا می‌کند. این چیزی است که به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید، زیرا به خاطر این است که جواد نکونام دارد موفق می‌شود. مطمئن باشید این موفقیت دشمن هم دارد. البته مهم نیست که دشمن‌هایم زیاد یا کم هستند. من به همه آنها احترام می‌گذارم اما شش سال است مربیگری می‌کنم و از تیم اولی که مربیگیری کرده‌ام تاکنون، خدا را شکر توأم با موفقیت بوده است. در فوتبال قرار نیست هر سال موفق شوم، جام بگیرم و هر روز ببرم و مساوی کنم. فوتبال را باید منطقی نگاه کرد و دشمن‌ها و کسانی که منتظر هستند فولاد نتیجه نگیرد می‌توانند منتظر بمانند اما اتفاقی است که در فوتبال برای همه رخ می‌دهد. شما تیم‌های بزرگ دنیا و داخلی‌ها را هم ببینید.

انتهای پیام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.