×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران در آخرین روز هفته دفاع مقدس

به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، کار ساخت درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران که بهره‌برداری از آن در آخرین روز از هفته دفاع مقدس آغاز شد، از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شد و در مدت زمان ۲۷ ماه در زمینی به مساحت ۴۱۲۰ متر در ۲ طبقه ساخته شده است. این پروژه با اعتبار ۴۵ میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۲۲ میلیارد تومان در حوزه تجهیزاتی ساخته شده و مجموع ساخت و تجهیز آن ۶۷ میلیارد تومان بوده است.

براساس این گزارش، میرهاشم موسوی در مراسم افتتاح این درمانگاه تخصصی که با حضور حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد معاون فرهنگی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی، حسین امامی‌راد نماینده مردم چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی، محسن مهابادی فرماندار چناران و حجت‌الاسلام مظفر تاجی امام جمعه چناران برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس، هفته وحدت و ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) وهمچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، گفت: توسعه خدمت در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه درمان و سلامت در دولت سیزدهم و از سوی ریاست محترم جمهوری و نیز وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تأکید بوده است و برنامه‌های تحولی متعددی برای توسعه خدمات در سازمان تأمین‌اجتماعی در این دوره مدیریتی در حال پیگیری است.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: دیروز سالگرد ابلاغ دستور مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین بود و لازم است که همه مسئولان، به موضوع تبیین دستاوردهای نظام مقدس اسلامی و امیدآفرینی در بین مردم توجه ویژه داشته باشند. هدف و آرمان حکمرانی تأمین‌اجتماعی، ایجاد رضایت و اعتماد عمومی از طریق ارائه خدمات مطلوب است. از دستاوردهای نظام مقدس اسلامی در این حوزه شاید لازم باشد مجدداً تکرار کنیم درحالی‌که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۲۰ درصد از جمعیت ۳۰ میلیونی کشور تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند، درصد پوشش بیمه‌های اجتماعی در حال حاضر به ۷۳ درصد جمعیت ۸۵ میلیونی کشور توسعه یافته است. همچنین با تأکید رئیس‌جمهور دولت انقلابی سیزدهم، همه اقشار فاقد بیمه درمان در این دولت تحت پوشش بیمه درمان قرار گرفته‌اند و نسبت پوشش بیمه درمان در کشور حدود ۱۰۰ درصد جمعیت کشور است.   
موسوی افزود: در سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر حدود ۴۶ میلیون نفر تحت پوشش خدمات سازمان هستند و با توجه به اینکه کل جمعیت برخی کشورهای جهان به ۵ میلیون نفر هم نمی‌رسد، می‌توان گفت که معادل جمعیت بیش از ۹ کشور جهان، تحت پوشش این سازمان هستند.
وی با اشاره به افزوده شدن بیش از ۱۵ هزار تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت نظام سلامت کشور در دولتی سیزدهم و نیز یادآوری برخی دستاوردهای اقتصادی دولت، گفت: دستاوردهای سازمان تأمین‌اجتماعی در این دولت نیز بسیار مهم و پررنگ بوده است و تأدیه ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی در این دولت آن هم در قالب سهام شرکت‌های با وضعیت مطلوب، بی‌سابقه بوده است.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین افزود: در گذشته در سازمان شاهد آینده‌سوزی در قالب اسقراض بی‌رویه از نظام بانکی برای پرداخت تعهدات سازمان بودیم اما با راهبردهای تحولی پیگیری شده در این دولت و بهبود شرایط منابع، در حال حاضر به آینده‌سازی و تضمین تعهدات آتی سازمان می‌اندیشیم. در سال گذشته ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی انباشته سازمان به نظام بانکی که از دوره قبل بر زمین مانده و سازمان را به اَبَربدهکار نظام بانکی تبدیل کرده بود، تسویه شد که در تاریخ کشور و تأمین‌اجتماعی، این حجم از تسویه بدهی بانکی بی‌نظیر بوده است.
وی همچنن گفت: در ۲٫۵ سال گذشته با جذب بالغ بر ۲ میلیون بیمه‌شده جدید، منابع پایداری در حد ۴۹ هزار میلیارد تومان به منابع سازمان افزوده شده که اگر اقدامات تحولی و حمایت دولت مردمی و مجلس انقلابی نبود و این دستاوردها رقم نمی‌خورد و کماکان تعهدات ماهانه سازمان از مسیر استقراض از نظام بانکی تأمین می‌شد، شاهد تحمیل هزینه‌ای ۶۷ هزار میلیارد تومانی به سازمان می‌بودیم.
موسوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران گفت: همه دستاوردهای دولت سیزدهم و سازمان تأمین‌اجتماعی در این دولت، با تبعیت از مدل مدیریت جهادی دفاع مقدس حاصل شده است و همکاران ما در بخش‌های بیمه‌ای و درمانی برای حل چالش‌های بزرگی مانند ناترازی منابع و مصارف، با روحیه جهادی، استوارانه و با فداکاری و ایثار، به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت و تلاش کرده‌اند.
وی افزود: درحال حاضر در سازمان تأمین‌اجتماعی ۵۷ پروژه درمانی در حال ساخت و ۱۱۵ پروژه در حال بررسی و طراحی داریم و بیمارستان‌های در حال ساخت سازمان، از پروژه‌های مهم توسعه ظرفیت نظام سلامت کشور هستند که ما در این بخش به دنبال آن هستیم که کم برخورداری برخی مناطق را پوشش دهیم. در مرکز درمانی تخصصی چناران نیز امیدواریم با حمایت و مساعدت مسئولان محلی، نیروی انسانی متخصص را تقویت کنیم و با ارائه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان، بتوانیم رضایت مخاطبان را جلب کنیم.
در این مراسم همچنین حسین امامی‌راد نماینده مردم چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران، نیازهای درمانی مردم شهرهای چناران و گلبهار را تأمین می‌کند، از مسئولان تأمین‌اجتماعی بابت ساخت این درمانگاه تشکر کرد.
وی افزود: بیمه شدن ۳ هزار کارگر ساختمانی چنارانی و گلبهاری از درخواست‌های مردم این شهرستان است و امیدواریم با مساعدت مسئولان سازمان، امکان بیمه شدن این قشر فراهم شود.
حجت‌الاسلام مظفر تاجی امام جمعه چناران نیز در این مراسم گفت: بزرگترین شهرک صنعتی کشور در چناران و بیشترین جمعیت ساکن در مسکن مهر، در گلبهار است و انتظار توسعه ظرفیت‌های خدمات درمانی در این منطقه را داریم.
محسن مه‌آبادی فرماندار چناران نیر در این مراسم با اشاره به این‌که افتتاح درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران کمک بزرگی در مسیر خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم گلبهار و چناران کرده است، تأکید کرد: چناران با جمعیت ۱۱۰ هزار نفری، بیمارستان دولتی ندارد و بیمارستان ثامن‌الائمه(ع) از موقوفات است که به مردم چناران و گلبهار خدمات‌رسانی می‌کند و با افتتاح درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران، کمک بزرگی در مسیر خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم گلبهار و چناران شده است.
فرماندار چناران با اشاره به این‌که نزدیک به ۸۰ هزار بیمه‌شده در چناران و گلبهار داریم، بیان کرد: ما پیشنهاد می‌کنیم که درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران به یک پلی‌کلینیک مجهز و پیشرفته تبدیل شود و امیدواریم که با همکاری مسئولان این مهم تحقق یابد.
دکتر علی رضازاده مدیر درمان تأمین‌اجتماعی خراسان رضوی نیز در مراسم افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران، گفت: ۷۲ هزار بیمه‌شده شهرهای چناران و گلبهار از خدمات درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: با افتتاح درمانگاه تخصصی چناران ۷۲ هزار بیمه‌شده شهرهای چناران و گلبهار از خدمات این درمانگاه تخصصی بهره‌مند خواهند شد.
واحدهای فعال درمانگاه تخصصی تأمین‌اجتماعی چناران شامل آزمایشگاه، دندانپزشکی و پزشک عمومی بوده و در برنامه آینده این درمانگاه تخصصی هم اضافه شدن پزشکان متخصص و تجهیزات پرکاربرد پزشکی در دستور کار مسئولان حوزه مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی خراسان رضوی قرار دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.