×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
ایجاد مدرن‌ترین باغ هوشمند غرب آسیا در ماکو 

به گزارش تجارت گردان ، حسین گروسی مدیرعامل مناطق آزاد ماکو با اشاره به اینکه طرح جامع ماکو را تصویب کردیم، گفت: در حال حاضر به دنبال توسعه دهکده لجستیک هستیم. از این رو بر جذب سرمایه در دهکده لجستیک تمرکز کرده ایم.
حسین گروسی با تاکید بر اینکه نواقص فرودگاه منطقه آزاد ماکو برطرف شده است، افزود: در شرایط کنونی به دنبال توسعه حمل و نقل ترکیبی هستیم و اتصال راه آهن جزو اولویت‌های منطقه است.

وی با بیان اینکه امنیت غذایی از دیگر اولویت های منطقه آزاد ماکو است، تصریح کرد: به همین دلیل مدرنترین باغ هوشمند غرب آسیا با ارزش ۲ هزار میلیارد تومانی در ماکو ایجاد شده است. همچنین با انعقاد قرارداد ده هزار میلیارد تومانی با ماکو در مسیر توسعه گردشگری اقدام کرده ایم.
مدیرعامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه در بخش معدن با شرکت تجلی و کمیته امداد همکاری را آغاز کرده ایم، اظهار کرد: مطابق طرح جامع منطقه آزاد ماکو می تواند به محوری برای صادرات سنگ به اروپا تبدیل شود.
گروسی با تاکید بر اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین چالش های کشور قاچاق پوشاک است، اظهار کرد: این اتفاق زمانی رخ می دهد که بتوانیم پوشاک با کیفیت تولید کنیم. به همین دلیل سرمایه‌گذاری های خوبی در منطقه آزاد ماکو به امضا رسیده است.
او با تاکید بر اینکه ماکو نقطه اتصال اروپا به آسیا است، اظهار کرد: به همین دلیل باید شهر ماکو متناسب با ظرفیت های آن ساخته شود.
او با تاکید بر اینکه تراز تجاری منطقه آزاد ماکو مثبت است، گفت: در حال حاضر بخش عمده واردات به ماکو مواد اولیه است، برای نمونه مواد نساجی واردات می شود و به پوشاک تبدیل می شود.
گروسی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری دولتی در منطقه آزاد ماکو انجام نشده است، اظهار کرد: در شرایط کنون رویکرد تا تمرکز بر جذب سرمایه‌گذاری است. با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای حمل و نقل و…. انجام شده است. قابلیت بالایی برای فعالیت اقتصادی در این منطقه وجود دارد.
مدیرعامل مناطق آزاد ماکو با تاکید بر اینکه پیشرفت منطقه آزاد ماکو در سال های اخیر قابل توجه بوده است، اظهار کرد: ظرفیت مناطق آزاد کشور بسیار بالاتر از سایر مناطق آزاد است. اما هنوز نتوانسته این از ظرفیت ها به طور کامل بهره مند شویم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.