×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲
تداوم کاهش قیمت مسکن در تهران با افت ۲.۲ درصدی طی آذر/ بیشترین کاهش در منطقه ۲۲

به گزارش تجارت گردان به نقل از بانک مرکزی متوسط قیمت معاملات مسکن و حجم معاملات مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در آذرماه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش آرامش ماه‌های اخیر در بازار مسکن تداوم داشت و روند نزولی قیمت‌ها که از تیرماه امسال شروع شده بود در آذرماه نیز ادامه داشت.

این روند نزولی قیمت‌ها به دلیل برقراری آرامش نسبی در بازار معاملات مسکن شهر تهران و به دنبال برقراری ثبات در بازار ارز و سایر دارایی‌ها در طی ماه‌های اخیر و نیز به واسطه برنامه‌های در دست انجام دولت در خصوص ساخت و عرضه مسکن در سطح کشور است.

همچنین در آذرماه امسال حجم معاملات مسکن در تهران در مقایسه با ماه قبل ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

بیشترین معامله مسکن در دوره مذکور مربوط به منطقه ۲۰ است و در این منطقه تعداد معاملات ۶۶.۷ درصد نسبت به آبان ماه رشد داشت. در مقابل تعداد معاملات در منطقه ۲۱ کاهش قابل توجه ۲۱.۹ درصدی داشته است.

نکته قابل توجه دیگر در آمار بانک مرکزی این است که تعداد معاملات در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و در مجموع تعداد معاملات ۶۵.۱ درصد کم شده است.

تداوم کاهش قیمت مسکن در تهران با افت ۲.۲ درصدی طی آذر/ بیشترین کاهش در منطقه ۲۲

آمار بانک مرکزی بیانگر این است که از میان ۲۲ منطقه شهر تهران، ۱۴ منطقه رشد قیمتی ماهانه منفی را تجربه کرده‌اند و منطقه ۲۲ بیشترین افت قیمت را داشت. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۲ در آذرماه نسبت به ماه قبل ۱۲.۲ درصد افت داشت و از ۶۲ میلیون و ۲۵۴ هزار تومان به ۵۴ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان رسید.

بیشترین رشد قیمت مربوط به منطقه ۱۲ است. در این منطقه متوسط قیمت مسکن در آذرماه برابر ۵۱ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۹.۱ درصد رشد داشت. قیمت هر مترمربع مسکن منطقه ۱۲ در آبان ماه معادل ۴۶ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان بود.

تداوم کاهش قیمت مسکن در تهران با افت ۲.۲ درصدی طی آذر/ بیشترین کاهش در منطقه ۲۲

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.