×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳
تعمیق و توسعه همکاری های سايپا و مراكز علمي و فناوري

به گزارش تجارت گردان به نقل از سایپانیوز، مبین منتظری، مدیرساخت داخل شرکت سازه گستر سایپا در سلسله نشست های این مجموعه با پارک های علم و فناوری کشور، گفت: تعمیق و توسعه همکاری های دوجانبه صنعت و مراکز علمی و فناوری ضرورت دارد، از این‌رو شرکت سازه گستر سایپا به دنبال آن است که با استفاده از توان علمی و تحقیقاتی، پارک های علم و فناوری، کارهای ماندگاری در حوزه صنعت خودرو انجام دهد.

او افزود: شرکت سازه گستر سایپا برای تحقق برنامه های راهبردی خود در حوزه ساخت داخل، سامانه فراخوان ایجاد کرده است. در این سامانه، زمینه همکاری شرکت های سازنده جهت مشارکت هر چه بیشتر صاحبان فکر و شرکت های فناور ایجاد شده است. از این طریق بستری امن در زمینه مشارکت و همکاری، نخبگان و شرکت های دانش بنیان جهت نقش آفرینی هر چه بیشتر در سازه گستر سایپا و فراتر، صنعت خودرو فراهم می شود.

مدیرساخت داخل شرکت سازه گستر سایپا در جلسه هم اندیشی با مسئولان پارک علم و فناوری استان البرز، تصریح کرد: همکاری سازه گستر با پارک های علم و فناوری کمک شایانی خواهد کرد تا محصولات سایپا با سرعت بیشتری به فناوری های روز و نوین دست پیدا کند.

منتظری افزود: با گسترش علم و تکنولوژی در صنعت خودرو و حرکت به سوی خودروهای پیشران و الکترونیکی، شرکت های دانش بنیان می توانند تمرکز بیشتری را بر اینگونه فناوری ها داشته باشند تا علاوه بر تامین نیازهای داخلی، نسبت به صادرات  خودرو به سایر کشورها اقدام کرد.

او گفت: امــروزه پارک هـای علمـی، تحقیقاتـی و فنـاوری نقـش بسـیار پررنگی در پیشـبرد اهداف توسعه ای، اقتصـاد جهـان ایفـا می کننـد. پـارک علـم و فنـاوری، سـازمانی اسـت کـه متخصصیـن حرفـه ای آن را مدیریـت می کننـد و هـدف اصلـی آن افزایـش ثـروت در جامعـه از طریـق ارتقـای فرهنـگ نـوآوری و رقابـت سـازنده میـان شـرکت های حاضـر در پـارک و مؤسسـه های متکـی بـر علـم و دانـش اسـت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.