×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳
دریافت  گواهینامه ISO 50001 و استقرار سیستم مدیریت انرژی برای نخستین بار در شرکت نفت پاسارگاد

به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل نفت پاسارگاد، این شرکت در راستای عمل به تعهدات خود در خط مشی و استراتژی سازمان، موفق شد گواهینامه ISO 50001  ۲۰۱۸  (سیستم مدیریت انرژی) را طی ممیزی خارجی انجام شده توسط شرکت آرین توف پاسارگاد در روزهای ۱۹ الی ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ دریافت کند.

این گواهینامه برای نخستین بار با تلاش مجتمع ها و پایانه ها و تمامی واحدهای مرتبط، با انجام بازدیدهای میدانی، تهیه ی گزارش های شناخت، ایجاد زیرساخت های سیستمی و ایجاد و مدون نمودن مستندات فنی و سیستمی و سوابق مربوط به استقرار سیستم مدیریت انرژی ISO 50001 انجام شد.

 استقرار این سیستم، افتخار دیگری به افتخارات شرکت نفت پاسارگاد افزود و با اخذ این گواهینامه یکی از تکالیف ابلاغی شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) طی سالهای اخیر به انجام رسید.

این استاندارد، نقشه ی راه و الزاماتی را برای شرکت به منظور ایجاد، پیاده سازی و بهبود سیستم های مدیریت انرژی طرح ریزی و  به سازمان کمک می کند تا با رعایت چارچوب های استانداردهای بین المللی، در عملکرد، بهره وری، استفاده و مصرف انرژی در راستای تعهدات خود به جامعه، محیط زیست و نسل های آینده، بهبود مستمر داشته باشد.

شایان ذکر است گواهینامه ISO 50001  در هماهنگی با سایر استانداردها مانند کیفیت، ایمنی و سلامتی، مدیریت زیست محیطی تدوین شده است و شرکت نفت پاسارگاد را قادر می سازد سیستم مدیریت انرژی را بصورت یکپارچه با سایر سیستم های مدیریت خود بکار ببرد.

از مزایای گواهینامه  ISO 50001می توان به صرفه جویی در هزینه انرژی، کاهش تولید گازهای گلخانه ای، افزایش آگاهی انرژی در میان کارکنان، دانش بیشتری از کارایی تجهیزات، بهبود تصویر شرکت و اعتبار در میان سهامداران و ذینفعان و مشتریان بالقوه و عمومی، بازده عملیاتی بهبود یافته، بهبود شیوه های تعمیر و نگهداری و نوسازی و همچنین ایفای تعهد مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد.

دکتر مسعود اسفندیار مدیرعامل نفت پاسارگاد در جلسه دریافت گواهینامه ضمن تقدیر از زحمات ممیزان و تلاش همکاران شرکت برای کسب این مهم گفت: از امروز و با دریافت این گواهینامه مسئولیت ما سنگینتر و نظارت ها بیش از پیش خواهد بود و از همه مدیران توقع دارم با تلاش بیشتر، تمامی موارد مطرح شده را پیگیری نمایند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.