×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
شروع پرقدرت بیمه پارسیان در سال ۱۴۰۳

بیمه پارسیان در سال جاری با بستر سازی های که در گذشته انجام داده بود توانسته عملکرد درخشانی را به نمایش بگذارد. هم به نسبت خسارت خاصی دست یافت و هم رشد درآمد ناخالص سه برابری را نسبت به دوره های مشابه در سالهای قبل تجربه کرد.

بیمه پارسیان که با برنامه ریزی های دقیق و بسترسازی های مناسب برای رشد پایدار توانسته در سال گذشته رشد بالای ۵۸ درصدی را تجربه کند در سال جاری هم در مدار رشد بوده و به دلیل استراتژی های مناسب رشد بالاتری را تجربه خواهد کرد تاجایی که در یک ماه ابتدایی رشدی سه برابری را ثبت کرد.

این شرکت دارای پورتفوی متناسبی است که برخی از رشته‌های خاص را در صنعت بیمه ایران نمایندگی می کند.علاوه بر این در سرمایه‌گذاری که بعضا از محل ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی است روند مناسبی را به نمایش گذاشته است.

بررسی ها نشان می دهد ، این شرکت با ترکیب مناسب پرتفوی قوی، سبد بهینه و مدیریت ریسک عملکرد شایان توجهی را در سال گذشته ثبت کرده و رشدی ۵۸ درصدی در حق بیمه تولیدی را تجربه و به عدد بالاتر از ۲۳هزار میلیارد ریال دست یافت.

اما در فروردین سال جاری یک اتفاق خاصی افتاده که نشان از وضعیت مناسب شرکت دارد چرا که نسبت خسارت این شرکت در فروردین ۱۴۰۳ به عدد ۲۸درصدی رسید که در صنعت بیمه ایران در سال جاری نادر است.

این وضعیت نزولی نسبت خسارت از سال ۱۳۹۹ شروع شد و از رقم ۷۷ درصد به ۲۸ درصد در سال جاری رسید که نشان از پایین بودن ریسک پورتفوی شرکت دارد.

این شرکت در فروردین سال جاری ۱۴هزار میلیارد ریال درآمد ناخالص را ثبت کرده که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته رشدی حدود سه برابری داشته است.

پیش بینی کارشناسان نشان می دهد که این شرکت در سه ماهه سوم به خرداد ۱۴۰۳ درآمد بیمه ناخالص ۳۴ هزار میلیارد ریالی را محقق می کند که رشدی حدود سه برابری نسبت به دوره های قبل خواهد بود و ذخایر حق بیمه هم در خرداد امسال به رقم بزرگ ۹۴ هزار و ۸۵۴ میلیارد ریالی می رسد.

این گزارش می افزاید : در فروردین امسال خبر پیگیری افزایش سرمایه شرکت منتشر شده و هیات مدیره شرکت طی نامه ای خبر داده که افزایش سرمایه شرکت از رقم ۱۳هزار میلیارد ریال به رقم ۱۶ هزار میلیارد ریالی از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه در حال پیگیری است.

در حال حاضر و بر اساس گزارش مالی آذر ۱۴۰۲ مبلغ سود انباشته شرکت مبلغ چهار هزار و ۷۶۵ میلیارد ریال است و نشان از قدرت این شرکت در سودآوری دارد.همچنین سرمایه گذاری شرکت در همین دوره با رشدی ۱۷ درصدی به ۳۴هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال رسید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.