×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
پیشرفت ۳۴ درصدی پروژه‌های آبرسانی با کمک سپاه در تربت جام

محمدرضا جعفری در گفت‌گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تربت جام در حوزه روستایی دومین شهرستان بزرگ استان در حوزه خدمات ادارا آبفای استان است اما در حوزه تنش آبی روستایی از جمله شهرستان‌های رأس استان هستیم بطوریکه کانون‌های بحران بی آبی با بیش از دو دهه خشکسالی در نقاط مختلفی از شهرستان پراکنده شده است.

مدیر آبفای تربت جام افزود: با حضور حاج اکبر ابراهیمی خیر و نیکوکار و پدر آبرسانی تربت جام در سال‌های ۹۸ و ۹۹ در پروژه‌های روستایی بزرگترین پروژه مجتمع آبی نیکوکاری کشور در تربت جام به بهره برداری رسید و بیش از ده روستا با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار این خیر نیکوکار آبرسانی شد.

وی اضافه کرد: بعد از این پروژه، روستاهای رونج و یخک بصورت مشارکتی آغاز شد و با تصویب قانون محرومیت زدایی آب، بازهم صد در صد لوله‌های خط انتقال در رونج و در یخک بخشی از لوله‌های پلی اتیلن توسط این خیر انجام شد و بخشی دیگر توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تأمین شد.

جعفری تصریح کرد: پروژه‌های روستای یخک در هفته دولت افتتاح خواهد شد و بهره برداری از پروژه روستای رونج آغاز خواهد شد، اما مخزن آن به هفته دولت نخواهد رسید با این حال مردم این روستا قطعاً تا هفته دولت تأمین آب خواهد شد.

مدیر آبفای تربت جام با اشاره به این پروژه آبرسانی روستای رونج تنها پروژه استان بود که در لحظه تحویل سال نیز توسط جهادگران سپاه پاسداران فعال بود و این شایسته تقدیر است، گفت: پروژه آبرسانی روستای رونج ۹ کیلومتر خط انتقال دارد که صد در صد آن انجام شده است، در سختی کار این پروژه باید گفت به دلیل کوهستانی بودن منطقه برخی روزها پیشرفت کار حدود ۱۰ متر بود.

وی اضافه کرد: در همین پروژه یک باب مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و ۱۸ باب حوضچه آبی تعریف شده است که حوضچه‌ها به اتمام رسیده است.

جعفری افزود: همچنین پروژه روستای یخک بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شامل ۶ کیلومتر خط انتقال، ۳ کیلومتر خط توزیع و یک باب مخزن ۱۵۰ متر مکعبی دارد. در مجموع این پروژه‌ها ۳۴ درصد پیشرفت زمانی نسبت به مدت زمان تعریف شده دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.