×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
گزارشگری توسعه محور بانک آینده

تمامی حواشی نگران کننده مذکور، صرفاً، ناشی از عدم شفافیت آثار قرارداد یادشده بود؛ که حتی موجبات بزرگنمایی منفی آثار آن را فراهم نمود. در حالی‌که، مدیریت بانک آینده با قراردادی مواجه شد که در سال۱۳۹۷ و زمان عدم مالکیت بانک بر سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال، منعقد شده بود. از طرفی با توجه به تکالیف و عزم بانک آینده برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، پیگیری مجدانه و مستمر مدیریت بانک، به ویژه، در پایان سال۱۴۰۱ و ابتدای سال۱۴۰۲، معطوف به شفاف‌سازی و حل و فصل چالش فوق گردید؛ و گره آن با ارجاع فرآیند آخرین ارزشگذاری پروژه ایران مال و تعیین سهم ارزش‌افزوده آن به هیأت منتخب کارشناسان رسمی دادگستری باز و غول اغراق‌آمیز قرارداد بهره‌برداری ایران‌مال، تبدیل به یک افشای روشن و اطمینان‌بخش، در روز ۲۷ اردیبهشت سال جاری، در سامانه اطلاع‌رسانی کدال گردید.

با این وصف، می‌توان، اولین اثر افشای مذکور را تغییر مثبت بند مردود ذکر شده حسابرس مستقل شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال و بالطبع، بهبود وضعیت گزارش حسابرسی صورت‌های مالی بانک و متعاقب آن، با افزایش قابل توجه اطمینان‌بخشی ناشر به سهامداران، افزایش ارزش‌گذاری سهام بانک دانست. به نوعی، مدیران بانک آینده، رویه‌ای تعامل‌گونه را در قالب زبان گزارشگری توسعه محور، با تمامی ذی‌نفعان بانک، به ویژه، سهامداران در پیش گرفته‌اند؛ که آثار مثبت بی‌بدیلی را در ساز و کار سهامداری بانک آینده بر جای می‌گذارد. حال، مدیران این بانک خصوصی کشور، در تکاپوی تعیین تکلیف پروژه عمرانی ارزنده ایران مال هستند.
مجموعه ملی ارزنده‌ای که در ابعادی مختلفی چون فرهنگ، هنر، ورزش، گردشگری و …، در شأن و منزلت مردم عزیز ایران توسعه یافته و بستر جذب گردشگران خارجی را جهت ارزآوری روزافزون فراهم نموده است. به طوری‌که، همچنان هم، مهم‌ترین مرکز چندمنظوره ایران‌ و یکی از مهم‌ترین سازه‌های عظیم منطقه و جهان است. به نظر می‌آید با سرعت گرفتن روند تجهیز و بهره‌برداری از قسمت‌های مختلف آن، در آینده، نه تنها قلب تجارت منطقه، بلکه مرکز اصلی تحولات ورزشی، فرهنگی و هنری کشور خواهد بود.
به اعتقاد مدیران این مجموعه ارزنده، مخاطب ایران‌مال در درجه اول، خانواده ایرانی است که می‌تواند با گستره وسیعی از اهداف، ایران‌مال را به عنوان مقصد خود انتخاب کند. در مأموریت های کلان اقتصاد ملی، مشارکت هدفمند بانک‌ها در محورهای توسعه اقتصاد کشور، به‌طور فزاینده‌ای، رشد اقتصاد ملی را به ارمغان می‌آورد که بانک آینده در حوزه رونق گردشگری، تجاری، زیارتی و سیاحتی، نقش حائز اهمیتی را ایفا نمود. به طوری‌که، با وجود نشر شایعات و فضاسازی منفی در این خصوص، حتی منتقدان نیز بر فاخر بودن پروژه‌های عمرانی شرکت‌های تابعه این بانک خصوص بزرگ کشور اذعان نموده‌اند؛ که در این خصوص، بالندگی جاذبه‌های گردشگری میهن عزیرمان، در مقابل مال‌های مشهور دنیا، در عرصه تقابل اقتصادی، از دید مدیران بانک آینده، نه به سود ذی‌نفعان بانک؛ که حتی یک وظیفه ملی میهنی می‌باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.