×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳
یک حرکت با سه ره آورد مدیریتی/ «رازی» به کنسرسیوم بیمه‌های انرژی کشور راه یافت

 به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی بیمه‌های نفت و انرژی یکی از حساس‌ترین ریسک‌های کشور است که ارزیابی و توزیع آن با رعایت دقیق و کامل زوایای فنی و تخصصی قراردادهای بیمه‌ای به شکل کنسرسیوم در کشور اجرایی می‌شود. به عبارت دیگر استفاده از شیوه کنسرسیوم در پذیرش ریسک‌های کلان، راهبرد هوشمندانه‌ای است که به عنوان راهکار توزیع و مدیریت ریسک در عرصه فعالیت تخصصی و بیمه‌گری شناخته می‌شود.

اما تقویت رویکردهای مالی و فنی در حوزه سرمایه و ارتقا توان کارشناسی در بیمه رازی سبب شد که با موافقت ۹ شرکت عضو این کنسرسیوم، بیمه رازی به عنوان دهمین شرکت، پذیرنده ریسک‌های انرژی کشور در توافق نامه بیمه‌های مشترک باشد.

این کنسرسیوم به راهبری بیمه ایران متشکل از بیمه گران تراز اول کشور است و با هدف توزیع متناسب ریسک و بهره‌گیری منطقی از ظرفیت‌های بیمه‌گران تشکیل شده و تلاش دارد که آرامش حرفه‌ای بیمه گران و بیمه گذاران را تامین کند.

از سوی دیگر پذیرش شرکت‌های جدید در این توافق نامه منوط به موافقت اعضای این کنسرسیوم است و راهبردهای مالی، بازاریابی و فنی بیمه رازی سبب اقناع اعضا و پذیرش رازی به عنوان عضو ثابت شده است.

عضویت بیمه رازی در این کنسرسیوم نه تنها سبب تقویت درآمدهای شرکت و  تقویت حقوق صاحبان سهام و ایجاد ارزش افزوده در تراز مالی شرکت خواهد شد، بلکه سبب تقویت توان مالی و تخصصی اعضای فعلی نیز می‌شود.

ثبت نام بیمه رازی، به عنوان شرکتی معتبر در کنار بیمه گذاران بزرگ حوزه انرژی و به عنوان بازوی اجرایی صنعت بیمه در تحمل و ارزیابی ریسک‌های صنایع و بنگاه‌های مهم این حوزه سبب کاهش ریسک ملی و افزایش قدرت مدیریت بحران‌های احتمالی در این حوزه می‌شود.

باید پذیرفت یکی از مهم‌ترین اهداف تحریم‌های یک طرفه و ظالمانه کشور آسیب پذیر کردن صنایع بالادستی و مادر در کشور است. از همین رو ورود بیمه رازی به عنوان بیمه گری حرفه‌ای با دانش فنی و تاکید بر مشتری مداری در عرصه محاسبه و مدیریت ریسک در صنایع بزرگ نه تنها می‌تواند سبب تقویت رویکردهای فعلی بلکه منجر به تقویت قوای مقاومت بخش‌های مختلف کشور در مقابله با این نبرد اقتصادی است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.